SMATV

SMATV, Satellite Master Antenna TV, Merkezi Uydu Anten TV anlamına gelir ve kablolama ağına dağıtım için tek bir entegre kablo sinyali oluşturmak için birden çok uydu ve yayın sinyali kullanan bir sistemi anlatır. SMATV sistemleri ile kendi şirket içi kablo sisteminizi kurabilirsiniz.

SMATV, tesisiniz boyunca dağıtılan bir dijital sinyal gönderir ve hatta yerel karasal yayın kanallarını da içerebilir. Merkezi Uydu Anten Televizyonu Sistemi, kablolu televizyonunuza alternatiftir. Çünkü programlamayı izleyicinin ihtiyaç ve isteklerine göre kişiselleştirebilirsiniz. Kablo televizyonunun standart programlama paketlerinden seçim yapmak yerine kendi kanal sıralamasını tasarlarsınız. Kimsenin izlemediği kanallar için ayrıca ödeme yapmak zorunda kalmazsanız, böylelikle eğlence işletme maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

SMATV nedir

SMATV nedir; Orijinal ismi Satellite Master Antenna TV olan Merkezi Uydu Anten Sistemi anlamına da gelen, Merkezi tv sistemleri, Merkezi Uydu TV, Headend sistemleri, çoklu TV izleme noktalarının bulunduğu yaşam alanlarında, merkezi anten sistemi ile alınan karasal ve uydu ile analog ve dijital yayınların tüm izleme noktalarına yayının belirli kalite standartlarda taşınmasına verilen addır.

SMATV ne demek; SMATV Abone sayısının artması ve talep edilen kanal sayısındaki çoğalma sonunda, toplu yaşam alanlarında kişisel antenlerin getirdiği görüntü kirliliğini önlemekte ve evlerdeki anten ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Her ülke için toplu yaşam alanlarında uygulanması zorunlu olan bina altyapı sistemine de SMTV denilebilir.