Multiswitch Uydu Sistemleri

Bina çatılarında, her daireye özel anten kurmak için yeterli alan yok ve olsa bile bu alanlar görüntü kirliliğine yol açıyor.

Toplu konutlarda, yer olsa bile, bireysel çanak kurulumuna yönetimlerce izin verilmiyor.

Multiswitch uydu sistemleri daha ekonomik bir şekilde yerli & yabancı, şifreli & şifresiz, SD (standart çözürürlük) & HD (yüksek çözünürlük) yüzlerce TV & Radyo yayınını  izleme imkanı Asmin Elektronik tarafından sunulmaktadır. Kablo TV sistemleri ile kıyaslandığında kanal sayısı sınırsızdır.
Binanın demirbaşı sayıldığı için,

kiracıysanız, kendi uydu alıcınızı taşıma imkanı,

eğer ev sahibiyseniz, teknoloji’ ye yatırım yapma imkanı sunar.

Multiswitch uydu sistemleri ile uydu alıcısı almak için ya da bir TV platformu aboneliği için bütçeniz yok ise yerel yayınları izlemenize de olanak sağlamaktadır. İleride bir TV platformuna girdiğiniz taktirde de ayrıca bir kurulum ücreti gerektirmez.

Multiswitch, multiswitch bağlantısı nasıl yapılır,multiswitch bağlantısı,multiswitch bina sistemleri,multiswitch çalışma prensibi,multiswitch nasıl çalışır,multiswitch digiturk,multiswitch fiyatı,multiswitch kurulumu,multiswitch çeşitleri,multiswitch lnb,multiswitch tv,multiswitch uydu,multiswitch tv sistemi nedir,multiswitch arızaları,multiswitch lnb bağlantısı,multiswitch bağlantı şeması,multiswitch nasıl bağlanır,multiswitch fiyat,multiswitch ayarları,multiswitch fiyatları,multiswitch santral,multiswitch nedir,uydu splitter,uydu multiswitch kurulumu,multiswitch parabole satellite,multiswitch satellite

Multiswitch Sistemleri Nedir?

Çoklu Anahtar sisteminin diğer adı multiswitch sistemidir.

Çok sayıda kullanıcının, bir veya birden fazla sayıda ortak kullandıkları antenden, birbirinden bağımsız olarak yararlanmasını sağlayan sistem multiswitch sistemidir. Çoklu anahtara bağlanan kullanıcıların her biri, bireysel anten sistemine sahip bir kullanıcının alıp izlediği tüm sinyal ve kanalları aynen alıp izler.
Bir çoklu anahtar temel yapı olarak üzerinde girişleri ve çıkışları barındırır. Çoklu anahtarlar giriş ve çıkış sayıları ile ardışıl (kaskad) bağlantıya sahip olup olmamalarına göre isimlendirilir. Bu çoklu anahtar 2 adet çanak anten üzerindeki quadro (4’lü) LNB (Low Noise Block) den gelen 8 girişe ek olarak 1 adette normal TV anteninden veya kameradan gelen bilgiyi (UHF, VHF) alarak, çıkışından 8 adet kullanıcının (alıcı – receiver) bağımsız olarak kullanmasını sağlar.
Çoklu anahtarlar denilen LNB (Low Noise Block)’ ler ile uydu antenlerinden alınan sinyallar, uydu ara frekansı (IF) paylaşımı esasına göre paylaştırarak kullanıcıların bağımsız olarak sistemi kullanmaları sağlanır.

Çoklu anahtarın üst kısmında bulunan dörtlü gruplar halindeki LNB (Low Noise Block) girişleri, polarizasyon eşleşmesi esas alınarak quattro adı verilen LNB (Low Noise Block)’ lere bağlanır. Diğer bağlantı noktası ise harici bir TV (UHF, VHF) anteni bağlantıları içindir. Mutiswitch’ in diğer yanlarında kalan çıkışlarına, kullanıcı uydu alıcı cihazları yani receiver bağlanır.

Multiswitch Nedir? Multiswitch Ne İşe Yarar?

Uydu antenlerinden gelen sinyalleri kullanıcılara paylaştırılmasını sağlayan arabirimlere Multiswitch denir.

Multiswitch ne işe yarar? Yerel yayınları izlemenize imkan sağlar.

Multiswitch sistemleri diğer sistemlere nazaran daha ekonomik olarak yüksek çözünürlük HD TV yayınlarını ve Standart Çözünürlüklü SD şifreli, şifresiz yerli yabancı kanalları izleme olanağı sağlar.

Ayrıca sonradan bir platforma abone olduğunuzda da ayrıca bir kurulum ücreti gerektirmemektedir.

Kanal sayısı oldukça fazla olması multiswitch’ lerin avantajlarındandır.

Merkezi uydu sistemlerinde (SmartTV) abonelerin her birine daha fazla uydu yayını almalarını sağlamalarıdır.