SMATV Merkezi Uydu Anten TV Sistemi

Televizyon sisteminde, SMATV Merkezi Uydu Anten TV Sistemi ile tüm odalara TV yayını sağlanır. Daireler içerisinde her odada tüm televizyonlardan yayınları izleme olanağı sunar. SMATV merkezi uydu TV anten sistemi ile Bir odada film izlenirken diğer odada kolaylıkla sorunsuz maç izlenir. Avantajlarından da daire içinde daha fazla odaya televizyon yayını vermenin eklenmiş bir maliyetinin olmamasıdır.

SMATV merkezi uydu TV anten sistemi ile yayınları izlemek için ilave bir cihazı ortadan kaldırın. Çanak anten kurulumu, herhangi bir uydu alıcısı kullanımı, dijital platform abonelikleri ve bunların abonelik ücretine ihtiyaç duymadan TV yayınları alınır. Turksat, Hotbird vs. gibi şifresiz uydu kanalları ile birlikte, Digiturk, D-Smart vs. gibi platformların da kanalları eklenerek, SMATV ile en sevilen kanallara kolay ve kesintisiz bağlantı sağlarsınız!

Yılın 365 günü çalışmayı kesintisiz sağlayacak  özelliktedir ve arıza riski çok düşüktür. Her daireye ayrı bir çanak anten koyma kirliliğine son verir güzel bir görünüm olmasını sağlar.

SMATV

SMATV Satellite Master Antenna TV, Merkezi Uydu Anten Televizyonu anlamına gelir ve kablolama ağına dağıtım için tek bir entegre kablo sinyali oluşturmak için birden çok uydu ve yayın sinyali kullanan bir sistemi ifade eder. Başka bir deyişle, bir SMATV sistemi ile kendi şirket içi kablo şirketinizi kurabilirsiniz.

SMATV, tesisiniz boyunca dağıtılan bir dijital sinyal gönderir ve hatta yerel karasal yayın kanallarını da içerebilir. Merkezi Uydu Anten Televizyonu Sistemi, kablolu televizyonunuza alternatiftir. Çünkü programlamayı izleyicinin ihtiyaç ve isteklerine göre kişiselleştirebilirsiniz. Kablo televizyonunun standart programlama paketlerinden seçim yapmak yerine kendi kanal sıralamasını tasarlarsınız. Kimsenin izlemediği kanallar için ayrıca ödeme yapmak zorunda kalmazsanız, böylelikle eğlence işletme maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

SMATV Avantajları

  • SMATV kiracıları siteye çekmek için özel programlar sunmaktadır.
  • SMATV’ nin direkt uydu yayını, tüm kanallarda, her TV’ de üstün bir görüntü hizmeti sunar.
  • SMATV sistemleri çok az bakım gerektirir ve kullanımı kolaydır.
  • SMATV’ın dağıtımı istikrarlı ve iyi kurulmuş durumdadır.

SMATV Merkezi Uydu Anten Sistemi nedir?

SMATV (Satellite Master Antenna TV) Merkezi Uydu Anten Sistemi, Merkezi tv sistemleri, Merkezi Uydu TV, Headend sistemleri,  çoklu TV izleme noktalarının bulunduğu yaşam alanlarında, merkezi anten sistemi ile alınan karasal ve uydu ile analog ve digital yayınların tüm izleme noktalarına yayının belirli kalite standartlarda taşınmasına verilen addır.

SMATV Nasıl Kullanılır

SMATV Nasıl Kullanılır; 47-862 MHz (TV/Radyo) Dağıtımı, 47-2.400 MHz  – RF+SAT Universal Evrensel Genişband Dağıtım

1) 47-862MHz(TV/Radyo) Dağıtımı :

Turksat, Hotbird, Astra vs gibi uydulardan alınan belirli sayıda ortalaması 24 – 48 arası TV ve Radyo kanalı tek bir merkezde toplanarak, normal TV alıcılarının alabileceği tipte analog sinyal olarak dağıtılmaktadır. Yayının Televizyona verilmesi için  Receiver Alıcı ,decoder gibi bir ara yüze ihtiyaç gerektirmez. Direkt olarak prizden TV ye kablo bağlantısı yeterlidir.

Dolayısı ile Kurumsal ve kamusal bölgelerde toplu konutlar veya siteler, oteller, hastaneler, iş yerlerinde televizyon ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Özellikle daire sayısı fazla olan büyük toplu konut veya büyük site, daire başına televizyon sistem maliyetini düşürmekle beraber bina içinde düzenli bir kablolama ve kablo sarfiyatının azalmasını sağlar. Ayrıca Otel ve hastanelerde kontrollü ve bir yayın sunma imkanı daha gerçekleştirmektedir.

İnteraktif sistemler için uygun bir altyapı oluşturması ile ek bir kablolama işçiliği ve kablo masrafından da uzaklaştırır.

2) 47-2.400MHz RF+SAT :

Universal Evrensel Genişband Dağıtım; 47-862MHz(TV/Radyo) Dağıtımı sistemine ile Digiturk D-Smart gibi platformlarda aynı şebeke üzerinden taşınması gerçekleştirebilir. Sistem bu sayede kullanıcılarına daha geniş bir yayın kalitesi ve çeşidi sağlamakta ve Digiturk gibi portalları bütün priz noktaları ile tüm kullanıcılarına sunmaktadır. Bu avantaj ile ek bir çanak anteni kurarak ekstra kablo ve anten kirliliğine engel olmaktadır.
VCD –DVD, Kamera gibi lokal yayınların sistem bünyesinde kullanılması tamamı ile mümkündür. Çocukların oyun alanlarında ebeveynleri tarafından takibi ve kapı giriş & çıkışlarının televizyondan görüntü veren cihazlardan takibi mümkün olması ve yöneticilerin bina yönetimlerinin duyuruları ve ilanları televizyon görüntü ortamından bütün kullanıcılara iletme olanağı sağlanmaktadır.
Ayrıca otellerde SMATV sistemi interaktif altyapı desteği sağlaması ile otel işletmesi film satışları sağlayabilmekte ve altyapı olarak da hem kullanışlı, hem kablo kirliliğinden uzak hem de imalat esnasında maliyetleri ve işçilikleri düşük bir sisteme sahip olmatadırlar.

SMATV Nedir

SMATV nedir, smatv ne demek; SMATV Abone sayısının artması ve talep edilen kanal sayısındaki çoğalma sonunda, toplu yaşam alanlarında kişisel antenlerin getirdiği görüntü kirliliğini önlemekte ve evlerdeki anten ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. SMATV her ülke için toplu yaşam alanlarında uygulanması zorunlu olan bina altyapı sistemi de denilebilir.