AHD Kamera Sistemleri

Hızlı İletişim

AHD Kamera Sistemleri

AHD Analog HD Kamera Sistemleri

 

AHD Kamera Sistemi Nedir?

Analog HD Kamera Sistemi kısaltılmışı AHD olan 2014 yılının son çeyreğinde çıkmış bir analog CCTV yani güvenlik kamerası teknolojisidir.

Analog HD Kamera Sistemi AHD, HD 720p (1280H) çözünürlük ile HD 1080p çözünürlük ile sistem desteği veriyor.

Koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin digital kayıt cihazı tarafında sıkıştırılması esasına dayanıyor. Geleneksel analog CCTV’ den tek farkı 960×570p yerine daha yüksek 1080p ye kadar çözünürlükleri destekliyor olması.

AHD Kamera Özellikleri

720p ve 1080p çözünürlükte HD görüntü kalitesi vermektedir

AHD kamera sistemi video sinyalini oluştururken ve analog sinyalin parlaklık ve renk bileşenlerini bölerken yenilikçi bir görüntü tarama sistemi kullanır. Bu teknoloji ile görüntüdeki bulanıklık ortadan kalkar renk üretiminin gelişmesine de zemin hazırlar.

Görüntü kalitesinde kayıpsız, net ve uzun mesefelerde de görüntü aktarımı imkanı sağlamaktadır.

Hatta 500 metre  mesafeye kadar görüntü kalitesinde kayıp olmadan kaliteli video sinyali iletilebilmektedir.

Görüntüde gecikme yaşanmaz ve nitelikli video iletimi gerçekleştirir.

AHD Kamera Fiyatları

Ahd güvenlik kamera fiyatları 30$ dan başlar ve tipleri ve özelliklerine göre fiyatlandırma değişmektedir.

Eğer kullandığınız kamera görüntüsünden memnun değilseniz sisteminizdeki güvenlik kameralarını AHD Kamera sistemi ile değiştirip hd görüntü kalitesine sahip olabilirsiniz.

Ahd dvr nedir?

AHD DVR Kayıt Cihazları hiç bir ek hizmet verilmeden eski analog sistemlerin alt yapısı kullanılarak IP Kamera ve NVR Kayıt Cihazlarındaki 1.3 megapixel görüntü kalitesini yakalama olanağı verir.

Yani mevcut CCTV analog kamera sisteminizin kablo sistemini değiştirmeden mevcut kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazını da AHD DVR kayıt cihazı ile değiştirmeniz yeterlidir. Mevcut güvenlik sisteminizin AHD kamera sistemi teknolojisine geçirilmesini oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirmektedir.

Basit kurulumu sayesinde de IP CCTV’ nin kanal satışlarında önünü kesecek gibi duruyor.