BEYLİKDÜZÜ KAMERA SİSTEMLERİ

Hızlı İletişim

BEYLİKDÜZÜ KAMERA SİSTEMLERİ

BÜYÜKÇEKMECE MERKEZİ UYDUCU 

BEYLİKDÜZÜ KAMERA SİSTEMLERİ

GÜVENLİK KAMERASI ÇEŞİTLERİ

kamera1

 

1- BULLET GÜVENLİK KAMERASI

Bullet kameralar, silah mermisine benzeyen bir şekli vardır. Genelde 5-7 cm arasında küçük boyutlarda ve sabit merceklidirler. Dış alanlardan çok iç alanlar için tercih edilmektedirler. Kameranın şekli ve merceğinin sabit olmasından dolayı elde edilen görüntüler kenarları eksik bir şekilde oluşmaktadırlar. Bu dezavantaja rağmen neredeyse tüm hava koşullarında çalışabilen bu kamera tipleri küçük ve dayanıklı yapısı sayesinde istenilen neredeyse tüm noktalara monte edilebilmektedir.

2- DOME ( KUBBE ) GÜVENLİK KAMERASI

kamera2

Dome (kubbe) güvenlik kamerası kubbeyi andıran yapısı ile oldukça minimal yer kaplamasına rağmen oldukça geniş görüş açısından dolayı yüksek performanslı kameralardır. Tercihe göre kızılötesi gece görüşü özelliği de mevcuttur. Az yer kaplaması ve estetik olarak oldukça şık yapılarından dolayı iç (özelliklere yer problemi olan dar yerler de ) mekanlarda oldukça popüler olmasına rağmen geniş görüş ve dayanıklı yapısından dolayı dış gözetlemelerde de rahatlıklar kullanılabilmektedir.

3- TARET GÜVENLİK KAMERASI

Taret kamera kameranın açısını değiştirebilmemizi sağlayan bir yapıya sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde kameranın yerini değiştirmeden görüş alanını istediğimiz şekilde ayarlayabilmemize imkan sağlarlar. Taret kameraların görüşünün yeniden konumlandırılması özelliğini tüm güvenlik tipleri için iyi bir özellik olması ile birlikte kameranın dışında fanus benzeri yapı olmamasından dolayı ışık ve görüntüyü daha net bir şekilde elde edebilmektedir.

kamera4

4- PTZ  (PAN-TİLT-ZOOM ) GÜVENLİK KAMERASI

Merceğini soldan sağa yada sağdan sola (PAN), yukarı ve aşağı yönlerde (TILT) ayrıca görüntüyü yakınlaştırıp uzaklaştırabilme (ZOOM ) kabiliyetlerine sahip kamera çeşididir. Günümüz teknoloji ile oldukça karışık bir şekilde programlanabilen bu kameralar sayesinde belirli bir bölge istenen hız, zaman aralıklarında otomatik gözetleme yapabilmekte hatta alarm çalması durumunda alarmın olduğu bölgeye otomatik olarak yönlenebilmektedir.

kamera5

5- FİSHEYE ( BALIK GÖZÜ ) GÜVENLİK KAMERASI

Bu kamera tipleri genelde geniş bir görüş alan ihtiyaçları için kullanılmaktadır. Detaydan çok  bütün alanın önemli olduğu  depo  yada otopark benzeri yerler için ideal kameralardır. Mercek tiplerinden dolayı çözünürlükleri düşük olsa da görüntüledikleri alan sebebiyle bu açıklarını kapatmakta ve özellikle iş dünyasında çok fazla tercih edilmektedirler.

kamera6

6- MULTİ SENSÖR ( ÇOK MERCEKLİ ) GÜVENLİK KAMERASI

Oldukça geniş bir alanı taramak ve görüntüden feragat etmek istemeyenler için geliştirilen bu kamera tipleri günümüzde işletmelerin vazgeçilmez tercihi olmuştur.  Birden fazla merceği sayesinde oldukça geniş alanları tarayıp arka planda yazılım sayesinde tek bir görüntü halinde son kullanıcıya sunmaktadır. Multi Sensör Güvenlik Kameraları kızıl ötesi (gece görüşü ) yada düşük ışıklı ortamlarda dahi mükemmele yakın bir görüntü sunmaktadır. Bu kameraların bir başka özelliği ise  örneğin büyük işletmelerde ( çoklu giriş yada çıkışı olan yahut çoklu kasası olan ) değişik yazılımlar sayesinde bir çok noktayı aynı anda takip edip iş yoğunluğu hakkında veri elde edilebilmekte ve bu verilerle iş verimi arttırılabilmektedir.

 

Asmin Elektronik olarak tüm bu sistem alt ürünlerinizi güvenle temin edebilir , kamera çeşitleri ,kurulum yada bakım hakkında ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Eğer sizde işletmeniz, eviniz ya da siteniz için güvenlik kamerası sistemleri düşünüyorsanız 20 yıllık tecrübemiz ile size hizmet vermekten mutluluk duyarız.