CCTV

Hızlı İletişim

CCTV

İstanbul Bahçeşehir Uyducu

CCTV 

CCTV ile güvenlik kamera sistemi dışarıdan kimsenin erişemediği bir devredir. Sinyaller herkesin erişimine açık olmadığı için de güvenlidir. Güvenlik kameralarından gelen görüntünün kaydedilmesinden sonra videolar yalnızca yetki verilmiş olan kullanıcılar tarafından kullanılacaktır.

CCTV güvenlik uygulamalarında kapsadığı alan hem önemli hem de çok fazladır. Sadece güvenlik değil, koşulların zor olduğu ve müdahale etmede zor olunan alanlar için uygun olmadığı fabrikalardaki üretim kontrollerini, MOBESE trafikteki durumu izlemeler, statlar, oteller, kongre veya konser alanları, spor tesisleri, özel etkinlikler yayınlayan özel televizyon şebekeleri ve yaban hayatı takip etme vs. gibi sayısız senaryo için CCTV kapalı devre tv sistemi uygulanmaktadır.

 

CCTV Nedir?

cctv-nedir

CCTV nedir, Closed-Circuit Television veya CCTV kameraların görüntü sinyallerini belirli bir konuma ilettikleri sistemdir.

TV’den en önemli farkı sinyalin herkese açık bir biçimde taşınmamasıdır. Kısaca CCTV çalışmakta olduğu banka, şirket, hava alanı gibi tesislerin kullanımına mahsus bir televizyon sistemidir. Belirli bir alanın görüntüsünün belirli monitörlere verildiği görüntüleme sistemi olarak da düşünülebilir. CCTV’nin önceleri deneysel kullanım alanları bulunsa da günümüzde genellikle güvenlik amacıyla kurulur.

Kameraların çektiği görüntülerin iletildiği sisteme verilen addır. CCTV Close Circuit TeleVision yani “Kapalı Devre Televizyon” CCTV Açılımı’ dır.

 

CCTV Sistemi

cctv-sistemiCCTV sistemi, DVR güvenlik sistemleri serisi (dijital video kaydediciler) ve NVR güvenlik sistemleri (ağ video kaydedicileri), CCTV güvenlik sistemleri ile bağlantı kurarak, güvenlik kameralarının gördüklerini kaydedebilir ve daha sonraki bir tarihte oynatabilir. Pek çok sistem kablosuz kamera bağlantısını da desteklemektedir.
Asmin Elektronik CCTV sistemi ile kullandığı ürünleri ile tüm DVR güvenlik sistemleri uzaktan görüntüleme imkanı sunmaktadır. Bu sayede güvenlik tabakasını bir bilgisayardan, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden yani internetin olduğu her yerden bağlanarak görüntüleyebilirsiniz.

 

 

 

cctv-sistemi-1DVR güvenlik sistemleri 4 ila 16 kanal arasında mevcut olup, CCTV güvenlik sisteminize 16 kamera bağlayabilirsiniz. Bağımlı kameralar bu açık havada ve HD kalitesinde, geceleri kaydedebilir.
Evinizi veya işinizi ev CCTV kamera güvenlik sistemi ile koruyun. Geniş kapsamlı güvenlik ve kapalı devre TV genişletilebilirdir. İstediğiniz kanal ve kameraların sayısını ve özel kurulumunuz için resim tanımını ve depolama kapasitesine göre; evde veya sanayide, kapalı veya hava koşullarına dayanıklı olarak gece veya gündüz gözetimi sağlarsınız. Yüksek çözünürlüklü kameralar net detaylı görüntüler sağlar ve akıllı telefon veya tablet aracılığıyla sisteminizi izleyebilirsiniz; böylece nerede olduğunuzu şimdiye kadar saklı tutarsınız.

 

CCTV sistemi kullanım amacı

cctvCCTV sistemi kullanım amacı, orta ile yüksek güvenlikli alanlar ve tesisatlar için çevre güvenliği sağlar.
Tutulan tutukluların ve potansiyel olarak tehlikeli hastaların tıbbi tesislerde gözlenmesi.
Trafik izleme işlemi.
Bir insana tehlikeli olabilecek yerler, örneğin radyoaktif veya zehirli endüstriyel ortamların denetlenmesi.
İnşaat ve zemin güvenliği.
Uygun güvenlik veya erişim kontrollerini (örneğin, elmas kesme veya ayırma operasyonlarında, bankalarda, kumarhanelerde veya hava limanlarında) sürdürmek için gerekli olan durumlarda faaliyetlerin görsel kayıtlarının elde edilmesi. Evde ve iş yerinde hareketliliğin takibinin yapılmasıdır.

 

 

CCTV Kapalı devre güvenlik kamera sistemleri

Untitled-43CCTV Kapalı devre güvenlik kamera sistemleri, değerli bir koruma, güvenlik ve yönetim aracıdır. Yaşadığımız çevrede ve teknoloji gelişmelerinde, görüntülü izleme güvenliklerine ihtiyaç vardır. Bu yüzden güvenlik sorunu herkes içinde son derece gereklidir. CCTV Kapalı devre kamera sistemleri ile gözetim, güvenlik ve korunma alanında sağladığı görüntü kalitesi ve netlik ile faydalar sağlanmaktadır.

Sistem Kurulumundan önce güvenlik ihtiyacının ne tür bir sistem gerektirdiğinin tespiti ve ihtiyaca uygun montaj ve teknik destek sağlanması gereklidir.

Asmin Elektronik, CCTV kamera Sistemleri alanında, her noktaya yerleştirilmiş hizmet verdiği kameralardan, dünyanın her yerinden görüntülenebilen yüksek kalitede görüntü ve ses iletişimi gerçekleştirmektedir.

 

CCTV kapalı devre kamera sistemi nedir

Untitled-6CCTV kapalı devre kamera sistemi nedir, kameraların stratejik yerleştirilmesi ve bir yerde kamera girişinin monitörlerde gözlemlenmesine dayanır. Kameralar, özel koaksiyel kablolu yayınlar veya kablosuz iletişim bağlantıları üzerinden monitörler ve / veya video kaydedicileri ile iletişim kurduklarından içeriğine erişimi yalnızca onu görebilen kişilerce sınırlı olduğunu belirtmek için “kapalı devre” işareti kazanırlar.

 

 

 

CCTV Kapalı devre kamera sistemi

Untitled-8CCTV Kapalı devre kamera sistemi; CCTV kamera stratejik yerleştirilir ve kamera girişinin monitörlerde gözlemlenmesine ve DVR cihazına kayıt edilmesine dayanır. CCTV Sistemi denilen kapalı devre kameralar, monitörler ve /veya DVR video kayıt cihazları tescilli koaksiyel kablo vadede veya kablosuz iletişim linki üzerinden iletişim sağlar.

CCTV nerede kullanılır

CCTV nerede kullanılır; kapalı devre televizyon CCTV, şehir merkezleri, yollar, havaalanları dahil olmak üzere, toplumu korumak için bazı ortak alanlarda ve toplu taşıma bazı formlarda veya özel mülklerde ve mekanlarda kullanılır. Ayrıca CCTV görüntüleri mahkemede delil olarak da kullanılabil