IPTV Sistemleri

Hızlı İletişim

IPTV Sistemleri

İstanbul Bahçeşehir Uyducu

IPTV Sistemleri

 

IP TV Sistemleri, Uydu teknolojileri, merkezi uydu sistemleri SMATV, günlük hayatta sağladığı konfor olarak IPTV temel ihtiyaçlardan biri haline gelmiştir.

Mekanlarda gün geçtikçe tercih edilen bu konforun en çok talep edildiği toplu konutlar, AVM, otel, hastane, lojman, cafe, restaurantlarda yaygın olarak kullanmaktadırlar.

Geleneksel televizyon dağıtım ve izleme sistemleri bu konforu ve teknolojiyi sunmaktan çok uzaktadır. Böylece konaklama tesislerinde geleneksel televizyon dağıtım sistemleri yerini IPTV sistemlerine bırakmaktadırlar.

IPTV Interactive Television sistemi Asmin Elektronik tarafından, analog – digital headend sistemlerinde olduğu gibi yayınlar, uydu antenleri tarafından alınır.
Fakat kablolarla odalara dağıtılmak yerine, streamer adı verilen bileşenler tarafından her kanala bir IP sayısı verilerek mekanın mevcut LAN ağına yayın yapılır.

Kullanıcılar odalarında veya dairelerinde bulunan SetTopBox – STB alıcılar sayesinde televizyonlarından ağdaki yayına ulaşırlar.

IPTV interactive television sisteminde; limitsiz HD ve SD kalitede TV yayını, videolar, AVM, otel, hastane, lojman, cafe, restaurantlarda tanıtım ve bilgileri takip edilebilir şekilde internete ulaşabilirler ve SetTopBox – STB alıcılar sayesinde her türlü medya ve internet ortamına kavuşurlar.