Merkezi Uydu Sistemi Nedir

Hızlı İletişim

Merkezi Uydu Sistemi Nedir

İstanbul Bahçeşehir Uyducu

Merkezi Uydu Sistemleri

İnsanların toplu şekilde yaşamını sürdürdükleri bina, site ve apartman tarzı yerlerde kişilerin uydu sistemlerinden tek merkez üzerinden yararlanmasını sağlayan sisteme merkezi uydu sistemleri denmektedir. Bu sistemin asıl amacı, çanak kirliliğini hem görüntü hem ses hem de işlevsel olarak engellemektir. Daha pratik ve gelişmiş bir çanak uydu sistemi olan merkezi uydu sistemlerinde birçok kanal bulunmaktadır. Bu kanallarda 300’ü aşan Türk kanalı ve onlarca yabancı kanal bulunmaktadır. Birçok kanala ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda, özel kanallara da abone olunarak kolayca erişim imkanı bulunmaktadır. 

Merkezi Uydu Sistemlerinin İşlevi

Merkezi uydu sisteminin çalışma sistemi de oldukça kolaydır. Aynı zamanda, merkezi uydu sistemlerinin kurulumu bireysel uydu sisteminden farklı kurumları bulunmaktadır. Merkezi uydu sistemlerinde diseqc adı verilen ayarlamaları yapılması gerekmektedir. Bu ayarlar ile merkezi sistemde bulunan uydu sinyalleri alıcısına iletilecek ve kolay bir şekilde abonelerin erişimi sağlanacaktır. Bu sistemde birçok ekipman bulunur. Bu ekipmanlardan bahsedecek olursak; sat priz, santral, çanak anten, tv uydusu kablosu, uydu santrali. Öncelikle, çanak anten oldukça büyük önem taşımaktadır. Merkezi uydu sisteminde bulunan vericiler çanak anten ile LBN’ye gönderilmektedir. LBN, merkezi uydu sisteminde bulunan dalgaları toplayarak santrale ve daha sonra tv uydu kablosuna iletmektedir. TV uydu kablosuna gönderilen vericiler ise uydu santralinde toplanmaktadır. Toplanan bu sinyaller merkezi uydu sistemlerinde bulunan her apartmanın evine tv kablosu ile sinyalleri iletmektedir. Bu doğrultuda, tek bir merkezden birçok apartman ve kuruma bağımsız olarak yayın imkanı sağlanmaktadır. 

Merkezi Uydu Sistemlerinin Avantajları

Aynı zamanda, merkezi uydu sistemlerinin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan bahsedecek olursak, öncelikle merkezi uydu sistemlerinin görüntü kalitesi oldukça yüksektir. Bu sayede, merkezi uydu sistemlerine sahip olan kişiler yüksek çözünürlükte ve oldukça yüksek kalitede televizyon izleme keyfine erişmiş olurlar. Aynı zamanda, merkezi uydu sistemlerinde kamera bağlantısı bulunmaktadır. Bu sayede, merkezi sisteme sahip olan apartman dairelerinin güvenilirliğini sağlanmış olacaktır. Aynı zamanda, bireysel uydu sistemine sahip olan kullanıcılar merkezi uydu sistemlerine sahip olan kullanıcılardan daha çok masraf ederler. Ek olarak, çanak anten taktırmak da pahalıya mal olacaktır. Bunun yanı sıra, kişilerin bireysel anten kablolarının olmaması durumu hem kişileri görüntü kirliliğinden hem de istenmeyen elektrik kazalarından korur. Aynı zamanda, apartmanların ve binaların dış cephelerinde bulunan karışık kablo görüntüsünün bulunmaması binaların ve caddelerin estetik görünümü sağlayacaktır. Aynı zamanda, birçok insan uydu montajları ve elektrik sızıntıları sebebiyle birçok kaza yaşamaktadır.Ek olarak, merkezi uydu sistemlerinde kanal seçeneği çok daha fazladır. Bu sayede, erişemediğiniz kanallara da erişebiliyor izleyemediğiniz film ve dizilere daha kolay ulaşabiliyorsunuz. Merkezi uydu sistemi oldukça işlevsel sistemlerdendir. Birçok mekanda kurulumu ve kullanımı kolaydır. Merkezi uydu sistemlerinin kullanılabileceği alanlardan bahsedecek olursak; büyük işletmelerde, site, daire, apartman, iş yerleri ve otel zincirlerinde bu sistem kolaylıkla tercih edilebilir. 

Asmin Bilişim ve Elektronik Firmasının Avantajlı Merkezi Uydu Sistemi Hizmeti

Asmin Bilişim ve Elektronik olarak merkezi uydu sistemlerinin birçok prestij imkanı bulunmaktadır. Firmamız uzun zamandır süre gelen tecrübesi ile teknoline fiber optik ürünler kullanmaktadır. Bu ürünlerimiz sayesinde 28.672 abone tek merkezden yayın izleme avantajını yakalamaktadır. Bunun yanı sıra, bu sistemimizin içerisinde akıllı görüntülü TV-mobil özelliği bulunmaktadır. Bu sayede, kolay bir şekilde mobil cihazlar ile de yayın yapılabilmektedir. Hem Android hem de Apple sürümler ile kolay bir şekilde merkezi uydu sistemlerinden faydalanabiliyorsunuz.