SMATV

Hızlı İletişim

SMATV

İstanbul Bahçeşehir Uyducu

SMATV

SMATV, Satellite Master Antenna TV, Merkezi Uydu Anten TV anlamına gelir ve kablolama ağına dağıtım için tek bir entegre kablo sinyali oluşturmak için birden çok uydu ve yayın sinyali kullanan bir sistemi anlatır. SMATV sistemleri ile kendi şirket içi kablo sisteminizi kurabilirsiniz.

SMATV, tesisiniz boyunca dağıtılan bir dijital sinyal gönderir ve hatta yerel karasal yayın kanallarını da içerebilir. Merkezi Uydu Anten Televizyonu Sistemi, kablolu televizyonunuza alternatiftir. Çünkü programlamayı izleyicinin ihtiyaç ve isteklerine göre kişiselleştirebilirsiniz. Kablo televizyonunun standart programlama paketlerinden seçim yapmak yerine kendi kanal sıralamasını tasarlarsınız. Kimsenin izlemediği kanallar için ayrıca ödeme yapmak zorunda kalmazsanız, böylelikle eğlence işletme maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

SMATV nedir

SMATV nedir; Orijinal ismi Satellite Master Antenna TV olan Merkezi Uydu Anten Sistemi anlamına da gelen, Merkezi tv sistemleri, Merkezi Uydu TV, Headend sistemleri, çoklu TV izleme noktalarının bulunduğu yaşam alanlarında, merkezi anten sistemi ile alınan karasal ve uydu ile analog ve dijital yayınların tüm izleme noktalarına yayının belirli kalite standartlarda taşınmasına verilen addır.

SMATV ne demek; SMATV Abone sayısının artması ve talep edilen kanal sayısındaki çoğalma sonunda, toplu yaşam alanlarında kişisel antenlerin getirdiği görüntü kirliliğini önlemekte ve evlerdeki anten ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Her ülke için toplu yaşam alanlarında uygulanması zorunlu olan bina altyapı sistemine de SMTV denilebilir.

SMATV fiyatları

SMATV fiyatları kullanılacak malzemenin markası, kalitesi, adedi ve kurulacak alan büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir.

Ücretsiz montaj ve ücretsiz keşif yangın sistemleri için hemen +90212 852 32 22 numaralı telefonumuzdan veya info@asminelektronik.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz!

 

SMATV Kurulumu

Asmin Elektronik uzman deneyimli kadrosu SMATV kurulumu ile Televizyon yayınlarının daha fazla kullanıcıya kaliteli ve aktif olarak ulaştırabilmesi için araştırma ve geliştirmesi yüksek sistemleri kalite getiriyor. Çok farklı kullanım alanları ve amaca yönelik geniş ürün yelpazemiz ile projeler hazırlamaktayız. SMATV (Merkezi Uydu TV Sistemleri, SMATV Merkezi Anten TV, IP TV projelerini hazırlayıp işinde uzman deneyimli ekibimiz ile kurulumlarını gerçekleştirmekteyiz. Toplu konutlar, siteler, apartmanlar, oteller, alış-veriş merkezleri, plazalar vs. gibi birçok farklı kullanım yeri, amacı ile uydu yayın ve merkezi yayın sistemlerinin inşasını tasarlıyor siz müşterilerimizi beğenisine ve hizmetine sunuyoruz.

SMATV kiracıları siteye çekmek için özel programlar sunmaktadır.

SMATV’ nin direkt uydu yayını, tüm kanallarda, her TV’ de üstün bir görüntü hizmeti sunar.

SMATV sistemleri çok az bakım gerektirir ve kullanımı kolaydır.

SMATV’ın dağıtımı istikrarlı ve iyi kurulmuş durumdadır.

SMATV kanal arama

SMATV kanal arama frekansı 47-862MHz (TV/Radyo) Dağıtımı ile Turksat, Hotbird, Astra vs gibi uydulardan alınan belirli sayıda ortalaması 24 – 48 arası TV ve Radyo kanalı tek bir merkezde toplanarak, normal TV alıcılarının alabileceği tipte analog sinyal olarak dağıtılmaktadır. Yayının Televizyona verilmesi için Receiver Alıcı, decoder gibi bir ara yüze ihtiyaç gerektirmez. Direkt olarak prizden TV ye kablo bağlantısı yeterlidir.

Dolayısı ile Kurumsal ve kamusal bölgelerde toplu konutlar veya siteler, oteller, hastaneler, iş yerlerinde televizyon ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Özellikle daire sayısı fazla olan büyük toplu konut veya büyük site, daire başına televizyon sistem maliyetini düşürmekle beraber bina içinde düzenli bir kablolama ve kablo sarfiyatının azalmasını sağlar. Ayrıca Otel ve hastanelerde kontrollü ve bir yayın sunma imkanı daha gerçekleştirmektedir.

İnteraktif sistemler için uygun bir altyapı oluşturması ile ek bir kablolama işçiliği ve kablo masrafından da uzaklaştırır.

SMATV iptv

Internet Protocol Television olan SMATV iptv görüntü sinyallerini geniş bant yani kablo internet/dsl kullanan kullanıcılara veya izleyicilere dağıtılan sistemlerdir. Görüntü yayınındaki bant genişliği mecburiyeti nedeni ile IPTV bağlantılarını dağıtmak gereklidir. Canlı TV yayını yanında içinde bant yayın olan VOD, Video on Demand barındırır.