Smatv Sistemleri

Hızlı İletişim

Smatv Sistemleri

Smatv sistemleri

 
 

Sıklıkla SMATV sistemleri, Merkezi Uydu Anten TV olarak adlandırılan uydudan televizyon yayını almaya yönelik topluluk TV teçhizatları, özellikle de yoğun nüfuslu kentsel alanlarda uydu yayınlarının alınmasında en etkili ve ekonomik yöntemdir. Binanın cephelerinde veya çatısında çok sayıda bireysel çanağın kullanılmasını ve sonucunda da görüntü kirliliğini önlerler. Böyle bir kurulum binanın inşaat aşamasında mümkün olan tek olası çözümdür.

Smatv sistemleri nedir

 
 

SMATV Sistemleri nedir; Merkezi Uydu Anten TV sistemi, Satellite Master Antenna Television bilinen Smatv sistemleri birden fazla uydu (uydu çanağı) sinyali, yayın (AM / FM ve VHF / UHF TV anteni) sinyali, video sinyalleri, ses sinyalleri ve dekoder sinyallerini tek bir entegre kablo (Koaksiyel kablo yada Fiber Optik) ve tüm özel iç ünitelere dağıtımı anlamına gelir.

Smatv sistemleri nasıl kurulur

SMATV sistemleri nasıl kurulur Uydu çanak ve antenleri, yerel iletim kulesi ayarlarına göre belirli kanallara uyarlanmış belirli bir elektronik ekipmana (baş istasyonu) bağlanır ve daha sonra bunları tek bir kablo sinyaliyle bir araya getirir ve bir dengede tüm iç üniteye dağıtılır ve istikrarlı sinyal seviyesi ortaya çıkar.

 

Smatv sistemleri uygulama yerleri

Smatv sistemleri uygulama yerleri; Toplu konutlar,  yüksek katlı konut, oteller, alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler ve ticari mülklerdir.

 

Smatv sistemleri bileşenleri

Smatv sistemleri bileşenleri; çanak antenleri, LNB (Low Noise Block = Düşük gürültülü Blok) çanak antenlerden gelen sinyalleri en düşük gürültü seviyesi ile receiver veya dekoderlere ileten bir cihazdır.

Çoklu anahtar, herhangi bir çıktıyı girişin herhangi birine bağlayan bir elektronik cihazdır. 950-2150 MHz frekans aralığında (hatta 2400 MHz’e kadar) çalışan bir tür anahtardır. Karasal TV sinyalleri (46 – 862MHz) bağlantısı da mümkündür. Tüm sinyaller abonelerin çıkışlarında ayrılmıştır.

SMATV de böyle bir çıkışın üç çıkışı vardır. Birincisi; Uydu TV alıcısını bağlamak için uydu TV sinyali olan, TV seti için ikinci FM stereo için ve üçüncü çıkış, uydu TV alıcısından gelen DC voltaj ve kontrol sinyallerine (DiSEqC ve 22 kHz ton) şeffaf olmalıdır. Uydu alıcısı, çoklu anahtarı LNB dönüştürücü olarak tanır ve girişleri arasında geçiş, alıcı tarafından gönderilen voltajın (14V veya 18V) değiştirilmesi, 22 kHz sinyalinin varlığı veya bulunmaması veya 9 girişli çoklu şalter durumunda DiSEqC sinyali ile gerçekleştirilir.

 

SMATV sistemleri fiyatları

Smatv sistemleri fiyatları kullanılan malzeme ve kalitesi, adedi ve kurulacak alanda büyüklüğü açısından farklılık göstermektedir.

Ücretsiz montaj ve ücretsiz keşif yangın sistemleri için hemen +90212 852 32 22 numaralı telefonumuzdan veya info@asminelektronik.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz!

SMATV sistemleri İstanbul

 

Asmin elektronik sınırları içinde profesyonel ve deneyimli personeli ile SMATV sistemleri İstanbul sınırları içinde hizmet vermektedir.