SMATV Sistemleri Nedir?

Hızlı İletişim

SMATV Sistemleri Nedir?

İstanbul Bahçeşehir Uyducu

Merkezi Uydu Sistemleri olarak adlandırılan Smatv sistemleri, kalabalık kent ve bölgelerde uydu düzeneğinin karşılanmasına yarayan sistemdir. Özellikle, toplu binaların olduğu yerlerde, Avm, otel zincirleri gibi yüksek nüfusta insanların bulunduğu alanlarda SMATV sistemleri kullanılmaktadır. 

Smatv sistemlerin bünyesinde toplu ikamet eden kişilerin dairelerinde ve sokak/caddelerinde görüntü kirliliğini engelleyen en etkili yöntemdir. Aynı zamanda, oldukça ekonomik bir seçenek olan Smatv sistemleri inşaat aşamasında kurulan profesyonel hizmetlerdir. Ek olarak, Smatv sistemlerinde birçok radyo ve televizyon kanalı erişimi bulunmaktadır. Aynı zamanda, SMATV sistemlerinde binlerce kanal ve yayın sayısı bulunur. 

Smatv sistemlerinin merkezi yayın seçeneklerinden bir tanesidir. Hem analog hem de dijital yayınları tek bir noktada toplamaktadır. Buna ek olarak, SMATV sistemleri kişilere ekstra masraf gerektirmeyen çok daha ekonomik bir sistemdir. Kaliteli malzemeler ve kaliteli tamirat ile uzun vadede masraf çıkartmaz ve oldukça dayanıklı bir sistemdir. 

SMATV Ne İşe Yarar ? 

Smatv, teknolojinin ilerlemesi ile televizyon ve yayın alanında kişilere büyük kolaylıklar sunan sistemlerden bir tanesidir. Geleneksel düzende çanak anten sisteminde bulunan kanal sayısı azken SMATV sistemde 24-48 arasında televizyon ve radyo kanalı bulunmaktadır. Receiver ve decoder gibi malzemelere ihtiyaç duyulmadan priz ve tek bir kablo ile televizyona bağlanılabilen sistemlerdir. 

Kolaylığı ve pratikliğini göz önünde bulundurursak, SMATV sistemlerinin kullanım alanı da oldukça geniştir. Ülkemizde ve dünya çerçevesinde en çok tercih edilen sistemlerden bir tanesi olan SMATV sistemlerinin zincir otel, hastane ve her türlü kurumsal firma ve kuruluş üzerinde tercih edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda, bu tip yerlerde her bir dairede ayrı ayrı kablo görüntüsünün olması büyük bir görüntü kirliliğine yol açacaktır. Fakat, SMATV bu durumu ortadan kaldırır. Buna ek olarak, insanların toplu yaşadığı alanlarda bireysel uydu kullanımında çok sık arızalar meydana gelmektedir. SMATV sistemlerinde ise bu tür elektrik arızaları yaşanmamaktadır. Bu sebeple, SMATV tercih etmek her açıdan çok daha mantıklıdır. Fakat, bu tür uydu alıcı ve verici düzeneğini seçmeden önce çalışmalar gerçekleştireceğiniz firmayı özenle seçmeniz gerekmektedir. Hem güvenilir hem de profesyonel bir firma ile SMATV sistemlerine sahip olmak gerekmektedir. Aksi taktirde, birtakım tamirat veya masraf gerektiren durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Asmin elektronik olarak İstanbul içerisinde birçok yerde SMATV sistemleri ve birçok uydu sistemlerinin kurulumunu profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. 

SMATV Sistemlerinin İşleyişi

Smatv sistemlerinde merkezi bir uydu sistemi bulunmaktadır. Bu uydu sistemleri, ayrı ayrı kullanıcıların televizyonlarına sinyal gönderir. Aynı zamanda, Smatv sistemlerinde kullanıcıların her biri televizyonlarında hangi programların olup olmaması gerektiğine kolay bir şekilde karar verebilir. Eski nesil çanak anten düzeneğinde bulunan özel yayınlar için ücret ödeme usulünde olduğu gibi hiç açılmayan yayınlar için ekstra para ödemek zorunda kalmazsınız. 

SMATV Nasıl Kurulur ? 

Smatv sistemlerinin kurulumu profesyonel ekipler tarafından yaptırılmalıdır. Hem konforlu şekilde televizyon izlemek hem de geniş abone kitlesine yayın sinyallerini iletmek için uzmanlar tarafından kurulumu gerçekleşmektedir. İstanbul’un her yerine hizmet götüren Asmin Elektronik olarak yıllardır süre gelen tecrübe ve profesyonel kadromuz ile sizlere kaliteli bir merkezi uydu sistemi alt yapısı oluşturuyoruz. Smatv sistemlerinde bulunan tüm malzemelerimiz kullanıcılarımıza detaylı bilgi verilerek gerçekleşmektedir. Aynı zamanda, Asmin Elektronik firması olarak, SMATV sistemlerimizde kullanıcıların yüksek çözünürlükte izleme keyfini sunuyoruz. Buna ek olarak, en minimum bakım gerektirecek kalitede ürün ve sistem mekanizması kurulur. Uzman çalışanlarımız da gerekli onarım ve bakımı yapar.